Cinsel Terapi

hizmet_

Cinsel terapi; çiftlerin duygusal ve davranışsal sorunlarını çözerek, ruhen ve bedenen uyumlu olmalarını, cinsel ve ruh sağlıklarının geliştirilmesini ve korunmasını amaçlar. Birlikteliği heyecanlı ve dinamik tutmak, zevkli ve eğlenceli hale getirmek, hayatı doyasıya yaşamak herkesin hakkı. Kısa sürede kesin sonuçlar alınan cinsel terapiler evlilik hayatını renklendirmektedir.

Cinsel sorunlar, kadın ve erkeğin normal bir şekilde cinsellik yaşamalarını güçleştiren psikolojik ve fizyolojik engellerdir. Psikolojik engeller genellikle cinsellikle ilgili çocukluk yaşantılarından elde edilen yanlış bilgilerden veya ilk cinsel yaşantının travmatik oluşundan ve olumsuz duygular yaratmasından kaynaklanmaktadır. Bu olumsuz duygular insanın normal bir şekilde cinsel eylemi gerçekleştirmesini ve haz almasını engellemektedir. Fizyolojik engellerden bazıları ise, organ bozuklukları, şeker hastalığı ve alkolizm gibi sorunlardır. Her ne kadar fiziksel sebepler nedeniyle ortaya çıkan cinsel sorunlar olsa da cinsel sorunlar daha çok psikolojik ve toplumsal etkenlere bağlıdır.

Nasıl ki fizyolojik bir rahatsızlıkta hiç tereddüt edilmeden doktora gidiliyorsa yaşanan cinsel uyum sorunlarında da vakit kaybetmeden cinsel terapiste başvurulmalıdır.Cinsel sorunlara karşı duyarsız kalmak, sorunların giderilmesi için çözüm arayışından kaçınmak, evlilik hayatında farklı problemleri de beraberinde getirdiğini unutmamalıdır.

  1. Cinsel İsteksizlik
  2. Cinsel Tiksinti Bozukluğu
  3. Ereksiyon Sorunu
  4. Erken Boşalma
  5. Kadınlarda Disparoni
  6. Nemfomani
  7. Orgazm
  8. Satiriasis
  9. Vajinismus