Hakkımızda

BİZ KİMİZ

Bütüncül Psikoloji 2013 yılında William M. Pinsof, PhD, katılımıyla açılışını gerçekleştirmiş  ve insanlara, duygusal sağlık alanında bütüncül ve kapsamlı hizmetler sunma arzusunu hayata geçirmiştir.

Bütüncül Psikoloji Danışmanlık ve Eğitim Merkezi; bireylerin kendileri ve çevreleriyle olan ilişkilerini etkileyen psikolojik süreçleri keşfetmelerine yardımcı olmak ve yaşam boyu gelişimlerine katkıda bulunmak amacıyla kurulmuştur.

Merkezimizde aynı zamanda uzman diyetisyenler tarafından sağlıklı beslenme ve diyet danışmanlığı verilmektedir. Bütüncül Psikoloji ekibi diyetle birlikte yeme alışkanlıklarını düzenlemek‚ öğrenilmiş olan yanlışları düzeltmek ve kişileri bu süreçte motive etmek amacıyla diyet ve psikolojik desteği birleştirmektedir. Bütüncül Psikoloji diyet konusunda da farklı yaklaşımları birleştirerek eklektik bir tarzı benimsemektedir.

Bütüncül Psikoloji bünyesinde kurumlara, belediyelere, ailelere yönelik farklı eğitimler düzenlenmektedir.  Grup Terapileri ve Yaratıcı Drama Yöntemlerinin kullanıldığı interaktif eğitim atölyelerimizde çocuklara ve yetişkinlere yönelik farklı alanlarda birçok yenilikçi çalışmalar yapılmaktadır. Klasik eğitim yöntemlerinin dışına çıkılan bu atölyelerde kişilerin  ihtiyaçlarına uygun güncel konu başlıkları ele alınmaktadır.

Ekibimiz; bireysel psikoterapi, çift ve aile terapisi, çocuk ve ergen terapisi, oyun terapisi, grup terapisi, EMDR, cinsel terapi ve hipnoz gibi farklı birçok alanda eğitim almış, alanındaki yenilikleri yakından takip eden uzman psikolog, psikolojik danışman ve diyetisyenlerden oluşmaktadır.

Bütüncül Psikoloji ne anlama gelir?

Her insan kendine özgüdür. Doğuştan getirdikleri, yaşadığı çevre, yetiştiği aile gibi insan birçok faktör tarafından etkilenir.  Bütüncül Psikoloji ; farklı psikoterapi ekollerini bir çatı altında toplayarak her danışan için ihtiyaç ve sıkıntı doğrultusunda farklı yöntem ve tekniklerin kullanılabilmesi anlamını taşımaktadır. Biz bütüncül anlayışı doğrultusunda farklı psikoterapi ekollerinin yanında çocuk, ergen, yetişkin, aile cinsellik, kişisel gelişim, sağlıklı beslenme ve diyet gibi insanın farklı gelişim dönemlerinde ve farklı rollerde yaşayabileceği sıkıntılarda danışanlarımızın yanında olabilmeyi amaç edindik. Bütüncül Psikoloji insanı bir bütün olarak ele alabilmeyi, hayatta her insanı o insan yapan belirli parçaların olduğunu bilmeyi ancak bütünün parçaların birleşmesinden çok daha fazlası olduğunun farkındalığı içerisinde, bilimsel temelli, destekleyici ve çözüm getirici çalışmalar yapmayı hedeflemektedir.